18. Cena Pavla Kouteckého a 7. Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK | 4.–8. září 2024

O festivalu

Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK je soutěžní přehlídkou nejlepších krátkometrážních filmů (hraných, animovaných, dokumentárních i experimentálních) ze střední Evropy a od roku 2024 také Skandinávie. S festivalem je dále úzce spojena Cena Pavla Kouteckého, která je udělována nejlepšímu českému dokumentárnímu prvnímu či druhému filmu tvůrce, a to jak v celovečerní, tak krátkometrážní sekci. Soutěžní program pravidelně doplňuje výběr těch nejzajímavějších hraných evropských debutů a další divný i méně divný doprovodný program. Pro studenty pak festival nabízí speciální vzdělávací workshopy a diskuze s odborníky. 

Jedním z hlavních cílů festivalu je také propojení české a německé kultury a podpora středoevropského dialogu v oblasti audiovizuální tvorby. Zasazení ELBE DOCKu do německého Saska a českého Ústeckého kraje a Prahy má za účel podněcovat rozvoj kulturní infrastruktury a filmového publika v pohraniční průmyslové oblasti, která byla v tomto směru dlouho zanedbávána. Partnerství s Německem do festivalu vnáší další rozměr mezinárodní spolupráce, která má potenciál vzájemně inspirovat kulturní dění v obou regionech v dlouhodobém horizontu.

V rámci svého programu v Drážďanech prohlubuje festival povědomí o české tvorbě v zahraničí. Představuje ale i aktuální německé filmy, do bohatého doprovodného programu se snaží zapojovat místní obyvatele i lokální umělce, otevírat netradiční prostory a seznamovat širokou veřejnost se světem filmu.

Naše projekty

Kino Kavalírka
Young Film Fest
Young & shorts
Audiovizuální sauna

Organizátor

bujón s.r.o.
Červenkova 524/8
182 00 Praha 8
IČ: 09279440
DIČ CZ09279440

Sociální sítě

Instagram
Facebook