O Watch and Travel

O programu

Watch and Travel je nejlepší způsob, jak prožít filmový festival ELBE DOCK v Ústí nad Labem a Drážďanech.

Jsou to kvalitní filmy, vášnivé debaty, zajímavé workshopy, bohatý doprovodný program a to včetně ubytování v obou městech za 399,-.

Pobyt je určen především studentům a všem, kdo se jako student cítí. Rozhodující je, že chcete poznávat nové kultury, filmy, kamarády a mezinárodní festivalové prostředí.

 

Co se bude dít?

Od 2. do 6. 9. 2020 budou pro účastníky připraveny přednášky, diskuse, projekce a workshopy v Ústí nad Labem a Drážďanech. Na zájemce čekají tematické procházky, návštěva běžně nepřístupných prostor, koncerty podivuhodných hudebníků se spoustou udělátek, maringotku plnou zvuku, videí, blikajících světýlek, prohlídky města plného vizuálního smogu, inspirační setkání mimo dokument a další.

Podmínkou pro účast na části festivalu v Drážďanech je absolvování vybraných filmů a workshopů od středy 2. září do pátku 4. v Ústí nad Labem.

 

O ELBE DOCKU 2020

Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK je nejlepší festival nejlepších filmů v nejlepších městech – Ústí nad Labem a Drážďanech. Tématem letošního ročníku je MANIPULACE. Festival se bude snažit ukázat různé podoby a formy manipulace nejen ve vybraných dokumentech, ale i ve své kampani, diskuzích s odborníky a v rámci doprovodného programu.

 

Proč to děláme?

Připadá nám důležité věnovat se filmu, audiovizi, videím, světu kolem nás. Nejlépe se to pozná na ukázkách mimo rámec běžného chápání. To je prostě tak.

 

Kdo jsme?

Organizátorem akce je společnost nutprodukce, natočili jsme seriály Hořící keř a Pustina dohromady s 12 Českými lvy. Nechceme se věnovat jen akademickým přednáškám, ale naopak propojovat filmaře, teoretiky, praktiky a další profese kolem. Chceme propojovat lidi, kteří něco umí, s těmi, co se to chtějí naučit.

 

Co nabízíme?

✓ ubytování v Ústí nad Labem a Drážďanech
✓ cestu z Ústí do Drážďan a zpět (do Ústí/Prahy)
✓ akreditaci a vstup na akce mimo program
✓ ti formálnější ze studentů mohou získat i grafické potvrzení o absolvování programu v podobě certifikátu

 

V jakém jazyce?

Převážná část proběhne v češtině a angličtině.

 

Kolik to stojí?

Stojí to 399 Kč.

» CHCI JET! KUPUJU! «

 

Kdo se může účastnit programu Watch and Travel?

Student bez omezení věku, prostě každý, kdo se na to cítí. Program je přizpůsoben různým úrovním znalosti filmu.

 

Je mi méně než 18 let, můžu se zúčastnit?

Ano, napište Tomáši Drahorádovi na wat@elbedock.cz

 

 

» KOUPIT AKREDITACI NA STUDENTSKÝ PROGRAM «

 

 

KONTAKT
Tomáš Drahorád
wat@elbedock.cz

 

 

Tento program podpořil Česko-německý fond budoucnosti.