Student

Studentský program

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK je nejlepší festival nejlepších filmů v nejlepších městech - Ústí nad Labem a Drážďanech. Ve studentském programu se tento rok soustředíme na téma MANIPULACE. Budeme manipulovat s filmy, videi, zvukem i s diváky samotnými. Prakticky i teoreticky.

 

Co se bude dít?

Od 2. do 6. 9. 2020 se studenti zúčastní přednášek, diskusí, projekcí a workshopů v Ústí nad Labem a Drážďanech. Takže potřebujeme, abyste přijeli ve středu dopoledne, chodili na program a festivalové projekce, plnili zvládnutelné úkoly, v sobotu nastoupili do autobusu směr Dresden, jeli s námi na filmově-audiovizuální manipulační výlet, zažili nezažitelné v Drážďanech a v neděli se vrátili kriticky smýšlející ke světu, k nám i k sobě samotným.

 

Proč to děláme?

Připadá nám důležité věnovat se filmu, audiovizi, videím, světu kolem nás. Nejlépe se to pozná na ukázkách mimo rámec běžného chápání. To je prostě tak.

 

Kdo jsme?

Organizátorem akce je společnost nutprodukce, natočili jsme seriály Hořící keř a Pustina dohromady s 12 Českými lvy. Nechceme se věnovat jen akademickým přednáškám, ale naopak propojovat filmaře, teoretiky, praktiky a další profese kolem. Chceme propojovat lidi, kteří něco umí s těmi, co se to chtějí naučit.

 

Co ještě chystáme?

Koncerty podivuhodných hudebníků se spoustou udělátek, maringotku plnou zvuku, videí, blikajících světýlek, prohlídky města plného vizuálního smogu, inspirační setkání mimo dokument a další.

 

Co nabízíme?

✓ ubytování v Ústí a Drážďanech
✓ cestu z Ústí do Drážďan a zpět (do Ústí/Prahy)
✓ akreditaci a vstup na akce mimo program
✓ ti formálnější ze studentů mohou získat i grafické potvrzení o absolvování programu v podobě certifikátu

 

V jakém jazyce?

Převážná část proběhne v češtině a angličtině.

 

Kolik to stojí?

Stojí to 399 Kč.

» CHCI JET! KUPUJU! «

 

Kdo je pro nás student?

Vysokoškolák do 26 let, student bez omezení věku, prostě každý, kdo se cítí na studentský program. Program je přizpůsoben různým úrovním znalosti filmu.

 

Jsem učitel a rád bych vzal na program své studenty, je to možné?

Ano, jste náš profilový zájemce. Rádi přivítáme učitele se studenty či žáky a program vám přizpůsobíme.

 

Jsem student a je mi pod 18 let, můžu se zúčastnit?

Ano, napište na terezie@elbedock.cz.

 

 

» KOUPIT AKREDITACI NA STUDENTSKÝ PROGRAM «

 

 

KONTAKT
Terezie Vítková
terezie@elbedock.cz