Praktické informace

ÚSTÍ NAD LABEM

 

Festivalové centrum

 

Festivalové centrum sídlí v prostorách kina Hraničář, kde si můžete zakoupit svojí diváckou akreditaci, která platí jako vstupenka na všechny festivalové akce a projekce. V budově sídlí také guest service ELBE DOCK, který slouží primárně festivalovým industry hostům. Kromě vydávání industry akreditací slouží jako infopoint ohledně ubytování a dopravy.

Adresa

Veřejný sál Hraničář
Prokopa Diviše 1812/7
400 01 Ústí nad Labem

GUEST SERVICE

út 1. 9. / 9:30–20:30
st 2. 9. / 9:30–20:30
čt 3. 9. / 9:30–20:30
pá 4. 9. / 9:30–20:30
so 5. 9. / 9:00–11:00
ne 6. 9. / ZAVŘENO

Hygienická opatření

Dle aktuálních nařízení platí, že jsou roušky povinné mimo jiné také ve vnitřních prostorech kulturních zařízení v okamžiku, kdy návštěvnost akce přesáhne 100 osob.

 

 

Festivalová místa

 

 

Ubytování

 

Rezervace pokojů je možná zde.

Doporučené ubytování: koleje UJEP, Klišská 979/129, Ústí nad Labem

 

Doprava

 

Do Ústí

Do Ústí nad Labem se můžete dopravit pravidelnými vlakovými a autobusovými spoji. Kino Hraničář, kde se nachází festivalové centrum a také hlavní promítací sál, je v docházkové vzdálenosti od obou nádraží.

Do Drážďan

Z Ústí nad Labem do Drážďan budou v sobotu 5. 9. vypraveny dva festivalové autobusy. Primárně jsou tyto spoje určeny pro festivalové industry hosty, ohledně volných kapacit se ovšem neváhejte informovat na přepážce guest service v kině Hraničář. Více informací a časy odjezdů ZDE.

 

Tipy v Ústí

 

Kam na sladké, svačinu, kávu či do restaurace? Podívejte se na naše tipy!

 

 

DRÁŽĎANY

 

Festivalové centrum

 

Německá část programu bude probíhat v bývalém nákladovém nádraží GEH8. Kromě filmového programu se můžete těšit také na procházku s výkladem o vizuálním smogu nebo na krátkou prohlídku Neustadtu. V areálu nádraží bude možné zakoupit drobné občerstvení, v docházkové vzdálenosti jsou rovněž supermarkety a bistra. V neděli je ovšem třeba počítat s německým režimem a tedy, že většina obchodů bude zavřená.

Adresa

GEH8
Gehestraße 8
01127 Drážďany

GUEST SERVICE

so 6. 9. / 8:30–20:00
ne 7. 9. / 7:45–19:00

Úschovna zavazadel

Oficiální úschovna zavazadel ve festivalovém dějišti GEH8 nebude, můžete však využít mobilní šatny, která bude na místě k dispozici a organizovaná naším guest servicem.

Bar/Café Scheune

Místní venkovní bar Café Scheune bude otevřen denně od 14 h. V nabídce budou kromě studených a teplých nealkoholických nápojů také pivo, víno a míchané drinky. Od 16 hodin se budou moct návštěvníci občerstvit pochutinami z grilu - kromě bratwurstů si zde bude možné zakoupit i vegetariánské pokrmy. Ceny za pití se pohybují okolo 3 eur (drinky od 5 výše), jídlo stojí dle typu od 4 do 7,50 eur. Platit se dá pouze hotově (hotovost v Drážďanech obecně doporučujeme).

Hygienická opatření

V Sasku panují následující hygienická opatření: Povinnost nosit roušku se týká obchodů a MHD. Roušku je dobré mít u sebe i v prostorách konání festivalu GEH8, v případě pokynu organizátorů bude nutné ji nasadit na obličej. Ti, kteří na sobě pozorují příznaky onemocnění, se akce nesmí zúčastnit.

Parkování

Parkování je zdarma možné v Gehestraße.

 

Doprava zpět do Čech

Ve večerních hodinách budou od GEH8 vypraveny dva autobusy. První autobus míří k ústeckému vlakovému nádraží, druhý autobus do Prahy, kam se dostane v ranních hodinách. Více informací se dozvíte v časovém programu.