Poroty

Porota Ceny Pavla Kouteckého pro české dokumentární debuty

 

 

Michal Hogenauer

 

Filmový režisér a scenárista. Jeho film Tambylles (2012) měl premiéru v sekci Cinéfondation na filmovém festivalu v Cannes. První celovečerní film Tiché doteky (2019) naopak na festivalu v Karlových Varech. Snímek získal několik nominací v rámci Českého lva i diváckou cenu na filmovém festivalu v Miláně. V roce 2015 spoluzaložil filmovou edukační platformu Cinergy Prague. V současné době pracuje na vývoji svých dalších celovečerních filmů.

 

 

Štěpán Hulík

 

Filmový scenárista, který v roce 2011 vydal svůj knižní debut Kinematografie zapomnění, v němž zmapoval stav českého filmu v období normalizace. Scenáristicky debutoval v produkci HBO třídílnou historickou minisérií Hořící keř (2013), za kterou si odnesl Českého lva a Cenu české filmové kritiky za Nejlepší scénář. Na spolupráci s HBO navázal v roce 2016 scénářem k osmidílné kriminální minisérii Pustina.

 

 

Lenka Lindaurová

 

Nezávislá výtvarná kritička, kurátorka a autorka dokumentárních filmů o umění. V současné době točí dokument o vzniku Kunsthalle a je uměleckou ředitelkou Bohemian Heritage Fund. Působila jako ředitelka Společnosti Jindřicha Chalupeckého, nyní je členkou její správní rady. Publikuje v Deníku N a pro Hospodářské noviny připravuje magazín Investice do umění.

 

 

Pavel Mrkus

 

Absolvent Ateliéru skla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Spoluzaložil a vede ateliér Time-based Media na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který se zabývá audiovizuálním výtvarným uměním. Ve své tvorbě používá zejména nové technologie, často ve vztahu ke konkrétnímu místu. V současné době dokončuje videoinstalaci pro historický objekt rybího trhu v centru města Rijeka, které je Evropským městem kultury 2020.

 

 

Porota Ceny ELBE DOCK pro středoevropské dokumentární debuty

 

 

Marta Golba

 

Filmová producentka, která vystudovala filmovou a televizní produkci na Slezské univerzitě v Polsku. Po letech zkušeností jako produkční založila vlastní společnost Endorfina Studio. V roce 2017 otevřela pobočku společnosti v Berlíně a snaží se ve svých filmech překonávat pevně stanovené hranice žánrů. Velký úspěch jí přinesl snímek Všechny probdělé noci (2016), který mimo jiné získal Cenu za nejlepší režii světového dokumentárního filmu na festivalu Sundance.

 

 

Mária Môťovská

 

Absolventka FAMU a Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně, obor produkce. Je ředitelkou a zakladatelkou filmově-vzdělávacího festivalu pro mládež s názvem Young Film Fest. Podílela se na vzniku animovaného projektu Trojhlas, jehož součástí je i film Dcera, který si odnesl nominaci na letošní Oscary. Dlouhodobě se věnuje audiovizuálnímu vzdělávání dětí a mládeže v praxi a spolupracuje na několika autorských filmech.

 

 

Hana Blaha Šilarová

 

Producentka ve společnosti Frame Films, věnuje se převážně debutům či druhým filmům. Vybírá dokumenty pro trh East Silver Market při Institutu dokumentárních filmů a pro dokumentární sekci při MFF Karlovy Vary. Vystudovala produkci na FAMU a filmová studia na FF UK. V současnosti připravuje dokumenty Soviet Man a Human Beeing, animovaný VR dokument Tmání a hraný film Domovina.