Watch and Travel zveřejňuje program pro účastníky

Pobyt je určen především studentům a všem, kdo se jako student cítí. Rozhodující je, že chcete poznávat nové kultury, filmy, kamarády a mezinárodní festivalové prostředí. Podmínkou pro účast na části festivalu v Drážďanech je absolvování vybraných filmů a workshopů od středy 2. září do pátku 4. září v Ústí nad Labem. Účastníci by měli do pátku vidět alespoň šest celovečerních filmů podle vlastního výběru a zúčastnit se povinné části programu. Více o Watch and Travel tady.

 

Povinná část programu:

 

Středa 2.9. 14:00, Ústí
FILM INN MASTERCLASS
Manipulace s příběhem pomocí střihu s Janou Vlčkovou

Každý příběh má tolik verzí, kolik lidí příběh prožilo. Nebo prostříhalo? O tom, jak pracovat s příběhovou narací ve střižně nebo zda je možné zmanipulovat vyobrazení filmových protagonistů, se budeme bavit na střihové masterclass se střihačkou Janou Vlčkovou.

 

Čtvrtek 3.9. 14:00, Ústí
FILM INN MASTERCLASS
Manipulace s hudbou s Daliborem Kociánem

Slovenský producent Dalibor Kocian se mimo svůj solo projekt Stroon zaměřuje také na tvorbu hudebních doprovodů pro film a divadlo. Ve své masterclass proto představí, v čem hledání vhodné “zvukovosti” k obrazu spočívá. Bude hovořit o roli improvizace při procesu tvorby, o principech aranžování a horizontálního členění i o tom, v čem spočívají rozdíly mezi divadelní a filmovou tvorbou nebo jak rozvíjet jednotlivé hudební motivy.

 

Čtvrtek 3.9. 18:00, Ústí
FILM INN MASTERCLASS
Manipulace v kultuře aneb jak festivaly ovlivňují své okolí s Krzysztofem Sienkiewiczem

Krzysztof Sienkiewicz z festivalu Film Podlasie in Attack! přiveze a představí několik polských krátkých filmů. Bude mluvit i o tom, jak může filmový festival zmanipulovat celý region a udělat z jeho obyvatel filmové tvůrce a fanoušky.

 

Pátek 4.9. 10:00 – 16:00, Ústí
Workshop – 2 možnosti, ale každý si vybere pouze jeden workshop

A/ Střihový workshop – vede Tereza Koldová
Stejné záběry poskládané v různém pořadí mohou vytvořit několik různých příběhů. Jak jednoduché je zmanipulovat fikci a dokumentární záběry si ukážeme na střihovém workshopu s lektorkou Terezou Vágnerovou. Povolíme uzdy fantazie a pomocí střihu zkusíme vytvořit zmanipulovaná videa s úplně novými významy a pustíme se i do temných vod konspirace. V první části workshopu se účastníci dozví teoretické základy v druhé části se seznámí se střihovou technikou. Každý by si měl na konci odnést vlastní zmanipulované video.

B/ Fake news – vede Michal Kučerák
Workshop bude rozdělen na dvě části:
10:00 - 12:30 - FAKE YOU - FAKE ME
Internet a speciálně sociální sítě aktivně vytěžují fenomén popularity. Čím více lajků, followerů, tweetů, příspěvků, blogů, fotek, tím víc roste důvěryhodnost lidí vůči virtuální identitě. Všechno ale může být “fake”. Ve světě syntetických médií se ocitáme před novými výzvami. Budoucnost je v našich rukách. Co to ale znamená? Jak si ji představujeme? Kde jsou její hranice? Ve workshopu se zaměříme na naši budoucnost a její možné scénáře. Zamyslíme se nad tím, co to znamená žít v syntetickém světě a jak se se orientovat v realitě, ve které již není možné věŕit našim smyslům.
13:30 - 16:00 - TY JSI OBSAH
Internet změnil svět reklamy. Ta se stala ještě více všude přítomnou, ale nejen to. Je pro nás stále více náročné rozeznat co je a co není reklama. Služby, které byly kdysi zpoplatněné (např. tištěné noviny), jsou nyní k dispozici zdarma. Tvůrci obsahu tak hledají různé jiné cesty k tomu, jak vydělat peníze. Na to, co je zdarma, jsme si zvykli celkem rychle. A přesně v tomto momentě začíná workshop, který nás má přinutit zamyslet se nad tím, co to znamená, že jsem něco dostal zdarma. Co takový email, webová stránka, blog, vlog, fotoalbum nebo další; jsou skutečně zdarma? Ve workshopu se zaměříme na téma manipulace reklamou, svádění a podvádění, personalizace a vytváření digitální identity.

 

Pátek 4.9. 20:00, Ústí
FILM INN MASTERCLASS
Manipulace ve filmovém marketingu s Josefem Šlerkou

I ten nejhorší film může mít nejlepší marketingovou kampaň. Na téma manipulace ve filmovém marketingu bude mluvit analytik a ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka.

 

 

Nepovinná, ale vítaná účast bude na:

 

Neděle 6.9. 12:00, Drážďany
MEET, GREET and SPEAK
Každý musí nějak začít a začátky jsou často těžké a plné nových situací. Přijďte si poslechnout, jak se ve filmovém průmyslu začínalo hostům našeho industry panelu a nechte se překvapit lekcemi, se kterými se v jejich začátcích potýkali. Třeba se u toho i něco přiučíte. Ve druhé části panelu se pak zkušená festivalová koordinátorka Brigid O’Shea zamyslí nad budoucností filmových festivalů.
Hosté: Steffi Rostocki, Marek Novák, Brigid O’Shea, Anna Kaslová

 

Neděle 6.9. 14:00, Drážďany
Mediální manipulace

Mediální manipulace je téma, které se objevuje od vzniku médií. Jejich větší a větší důraz je ovšem dán do veřejného prostoru internetu, který smazává rozdíly mezi médii a naším soukromým životem.
Hosté: Josef Šlerka, Michal Kučerák, Alexander Repp