FILM INN ONLINE ECHOES: rozhovory s hosty

Ozvěny ELBE DOCK 2020 představily výběr nejzajímavějších dokumentárních snímků z uplynulého ročníku festivalu. Publikujeme online rozhovory s vybranými mezinárodními hosty, kteří s námi v průběhu ozvěn diskutovali nejen nad tématy jednotlivých filmů.

 

Magdo

 

O rozdílech mezi online a offline aktivismem, důležitosti práv LGBTQIA + komunit a životě v Berlíně s polskou non-binary queer aktivistkou Magdo.

 

 

–––

 

Michaela Guldanová

 

Jakým výzvám čelí humanitární pracovník v první linii válečných konfliktů? Michaela zažila život v Afghánistánu, Iráku, Libanonu i na srbsko-chorvatských a řecko-makedonských hranicích při migraci uprchlíku z válečných zón do Evropy v roce 2015. Čemu všemu je vystavena při své každodenní práci?

 

 

–––

 

Maciej Ruczaj

 

Ředitel Polského kulturního institutu v Praze hovoří o rozdílech mezi Čechy a Poláky, specifikách polské kultury a jejím šíření v zahraničí.

 

 

–––

Partners:
BOILER /SK/
ELF PICTURES /HU/
ENDORFINA STUDIO /PL, DE/

Supported by:
The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.