#PRAHA

Krátké filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého

JANG (2022, r. Josef Švejda)
Jdu tou cestou, kudy ostatní nejdou. Normální lidi jezdí v kupé a ne na přívozu nákladního vlaku. Nestuduju, neplatim daně – a co? Jsem snad míň člověkem? Prozkoumávám svět. Vím, že takhle nebudu žít věčně.
 
Milý tati (2021, r. Diana Cam Van Nguyen)
Mohou se někdy zahojit rány z dětských let? Lze odpustit rodičům? Mladá autorka píše filmový dopis svému problematickému otci a vizuálně podmanivým způsobem prozkoumává zranitelnost lidské duše.
 
Země havrana z archy (2021, r. Květa Chaloupková)
Černí jako smrt. Někoho poeticky doprovází při cestách, dalším nahlíží do oken a jiným kálí na hroby. Havrani jsou neodmyslitelnou součástí malého hřbitova a pojítkem útržků ze životů zdejších pozůstalých.
 
Zesílené ticho (2021, r. Marek Mrkvička)
Portrét umělce Petra Válka, který dává vyniknout kráse hluku nejen svých elektrifikovaných konstruktů, ale i předmětů všední potřeby. Zesílená vnímavost vůči nejrůznějším zvukům nutně vede k intenzivnímu prožitku ticha, jehož je hluk neoddělitelnou součástí.
 
Zkouška sirén (2021, r. Hana Slaninová)
Ztratit se v davu, zakřičet si se sirénou, splynout s okolím. Autorka ve svém krátkém dokumentu nachází způsob, jak umožnit své matce upustit trochu páry. Kdy jindy tak učinit než první středu v měsíci, kdy se může téměř vše rozpustit v hluku sirén?

Čas

Čtvrtek 12. 5. 2022 21:30
Délka trvání: 96 min.

Cena

125 Kč

KOUPIT VSTUPENKU
ZPĚT NA PROGRAM