#DRÁŽĎANY

Disorder Shorts

New Abnormal (2021, dir. Sorayos Prapapan)
Znuděný mladík v kostýmu ledního medvěda při kontrole teploty v metru. Úředníci ve skafandrech nahánějící muže bez domova před opuštěnou tovární halou. Vodní děla zastrašující demonstranty a obří gumové kačenky. Běžné výjevy z abnormálního života. Režisér Sorayos Prapapan ve svém krátkém filmu New Abnormal kriticky i s humorem zkoumá thajskou reakci na celosvětovou pandemii koronaviru.
 
Fence (2021, r. Hilke Rönnfeldt)
Kontroverzní plot mezi Dánskem a Německem, oddělující prasata na farmách od divokých prasat přenášejících viry, se Ebbě vkrádá do snů a nutí ji přetřásat jak hranice reálné, tak i hranice reality a dokonce i vlastní vztah s přítelkyní.
 
Hemale Education (2021, dir. Frøydis Fossli Moe)
Mladíci v těsných stříbrných slipech, přísné ženy v růžových kostýmcích. Jen pár kuliček hrášku denně, kobliha jako ultimátní trest a cvičení, cvičení, cvičení. Vyhrocená vize radikálního matriarchátu norské režisérky Frøydis Fossli Moe ukazuje odpornou převahu jednoho pohlaví nad druhým. Extrémní, absurdní a úmornou. Ne však nutně nepodobnou té, kterou ženy v reálném světě prožívají běžně.
 
Scum Mutation (2021, dir. Ov)
Experimentální animovaný snímek plně využívající expresivní jazyk současného umění zpracovává téma posttraumatické stresové poruchy a osobních i kolektivních traumat. Je zoufalým, agresivním i posilujícím výkřikem proti současným formám útlaku.
 
Gym Party (2021, dir. Sif Lina Lambæk)
První večírky, první lásky, první zvracení do klína. Dospívání je dost náročná záležitost sama o sobě. Sally navíc všechny tyto radosti puberty prožívá ve stínu své alkoholické matky, ve kterou se sveřepě nechce proměnit. Dánský snímek Gym Party přináší komplexní, alkoholem nabitý příběh o dospívání prosycený magickým realismem, úzkostí teenagerů a euforickou párty náladou.
 
 
TroGoBer – výběr z festivalů: norský Tromsø IFF, švédský Göteborg FF a německé Berlinale
 
Projekce probíhá v rámci projektu Kritický pařník. Projekt byl podpořen Fondy EHP a Norska.

Konkrétní časy promítání najdeš ve festivalovém programu.

PROGRAM
ZPĚT NA PROGRAM