#ÚSTÍ NAD LABEM

Krátké filmy nominované na Cenu ELBE DOCK – blok III.

V kruhu (2021, r. Julia Reiter)
Mladá cvičitelka koní se pokouší získat přízeň nového přírůstku, který si k ní pro svůj nízký věk ještě nestihl vytvořit důvěru. Souběžným úkolem se z pověření majitelky stáje stává také zácvik nové kolegyně. Stejně jako pro zvíře není ani pro člověka jednoduché zorientovat se v neznámé situaci, a hlavní hrdinka jako by se tak náhle objevila v začarovaném kruhu svých nejistot a limitací. Vyprávění o konkurenci, problémech s komunikací a strachu z nahraditelnosti.
 
Can You Still Feel the Butterflies? (2021, r. Radek Brousil, Kryštof Hlůže)
Tajemná polomrtvá Ryba přestává vidět smysl ve své existenci. Odhodlání ukončit vlastní život však začne rozporovat Vnitřní hlas. Dvojice spolu rozmlouvá formou veršů a citátů amerických hudebních skupin z přelomu tisíciletí, a na diváka tak sugestivně doléhá nejen tíha vědomí, že se svět kolem nás mění závratným tempem, ale také oněmělá úcta před silou přírody, která si nakonec vždy poradí i bez nás. Naději hledejme v soucitu.
 
Ospalky (2021, r. Kateřina Hroníková)
Postarší manželé Libuše a Jaromír žijí ve velkém domě na samotě. Pro Jaromíra se v důchodu stala jediným koníčkem péče o zahradní trpaslíky, pro Libuši je zase prioritou, aby jejich domácnost byla za všech okolností v perfektním stavu. Každodenní rutina a nedostatek vnějších impulsů mají však za následek pocit vzájemného odcizení. Rodinný přítel Arnošt proto dvojici předplatí tříměsíční stmelovací program od tajuplné agentury Slunce. Najdou k sobě manželé plněním nejrůznějších domácích úkolů opět cestu?
 
Věc (2021, r. Malte Stein)
Horký letní den. Slunce praží a budovy vrhají ostré stíny. Mimo majitele domácích mazlíčků vyráží do rozpálené betonové džungle i neznámý muž. Jeho bezstarostnou procházku náhle naruší zvuk drobných krůčků. Je pozorován. Zpovzdálí na něj nesměle upírá své velké oči zdánlivě neškodná bytost. O co může jít? Co se na první pohled zdá být ztělesněním roztomilosti, se postupně mění v neodbytnou noční můru.
 
Čáry máry (2021, r. Klara von Veegh)
Násilný čin donutí mladou matku a jejího tříletého syna k útěku. Navzdory hezkým společným chvílím musí žena čelit projevům synkova podezření, že nic, na čem stál jeho dosavadní svět, již nebude jako dřív. Nelehkou cestu za svobodou se mu proto pokouší zpříjemňovat pomocí nejrůznějších kouzel a zaříkávadel. Zároveň však musí přijmout zodpovědnost za vlastní činy a připustit si, že ne všechno se dá vyřešit mávnutím kouzelného proutku.

Konkrétní časy promítání najdeš ve festivalovém programu.

PROGRAM
ZPĚT NA PROGRAM