#DRESDEN

Dospívání

10:00-12:00
workshop k filmové hudbě, Medienhaus, Kraftwerk Mitte 3
12:00-14:00
filmová projekce, Zentralkino
Cena: 4 € / žák či žačka; doprovod zdarma
12 až 14 let

Registrace na adrese info@objektiv-dresden.de.
 
Během workshopu představí Frieder Zimmermann školačkám a školákům, jak mohou hudba a tón ovlivňovat pohyblivé obrazy a vysvětlí, jaký vliv má filmová hudba na interpretaci filmu. Účastníci se po samotném workshopu mohou zúčastnit projekce čtyř snímků, které byly vybrány ve spolupráci s českým festivalem Elbe Dock. Vedení workshopu i diskuzi po filmové projekci povede hudebník, producent a autor filmové hudby Frieder Zimmermann.
 
FILMY
 
TONI_S_I
Marco Alessi, Velká Británie, 2019 | hraný, 12 min, anglicky s německými titulky
Toni to ve škole nemá lehké, až příliš vyčnívá. Je velkou hudební fanynkou a videobloggerkou. Její specialitou jsou excentrické playbackové výstupy k jejím oblíbeným skladbám. Její euforické virtuální alter ego ale vede k mnoha nenávistným komentářům v reálném životě. Když konečně sebere odvahu k vystoupení naživo, rozjede se shitstorm…
 
DCERA
Daria Kashcheeva, Česká republika, 2019 | animovaný, 15 min, bez dialogu
Film, vyprávěný beze slov. Mladá žena má komplikovaný vztah se svým otcem. V nemocničním pokoji si Dcera vybaví okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička potřebovala podělit s Otcem o svůj zážitek se zraněným ptáčetem. Okamžik nepochopení a nedorozumění i ztracené objetí se protáhlo na dlouhé roky, až sem, do nemocničního pokoje. Až do okamžiku, kdy se v pokoji rozbije okenní sklo po nárazu malého ptáčka.
 
BAMBIRAK
Zamarin Wahdat, Německo, 2020 | hraný, 13 min, německy a v Dari, s německými titulky
Mladá dívka se schovává v dodávce svého otce. Poté, co je nalezena, musí s ním strávit jeho pracovní den. Dojemný příběh o poutu otce a dcery vypráví o nouzi afgánských migrantů, kteří se usadili v Německu a zažívají zde neustálou nedůvěru a problémy se začleněním se do společnosti.
 
PROČ SLIMÁCI NEMAJÍ NOHY
Aline Höchli, Švýcarsko, 2019 | animovaný, 11 min, bez dialogu
Slimáci mají problém udržet pracovní nasazení se zbytkem hmyzího světa. Když udeří finanční krize, vidí včely-workoholičky jen jedno možné řešení. V této chytré moderní bajce se setkávají vtipné obrazy s podmanivým soundtrackem.
 
Celková délka projekce: 51 min

Čas

Pond��lí 4. 10. 2021 - 10:00
Délka trvání: workshop 90 min, film 51 min

ZPĚT NA PROGRAM