Menu
18. Cena Pavla Kouteckého a 7. Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK | září 2024

Navazující workshopy Film Inn

6. prosince 2023 začíná 17. ročník Mezinárodního festivalu krátkého filmu ŻUBROFFKA v polském Białystoku, kde se také odehraje náš navazující workshop FILM INN pro filmaře ze zemí V4. Workshop se zaměří na témata spojená s festivalovými strategiemi, marketingem a spoluprací se sales agentem. Mentorem workshopu je Marcin Łuczaj z New Europe Film Sales.

 

Další část workshopu zaměřená na vývoj scénáře projektů krátkých filmů s Anne Gensior se odehraje online.

 

Marcin Łuczaj

Od roku 2016 pracuje ve společnosti New Europe Film Sales, kde má na starosti akvizice, vývoj, financování a koprodukci nových projektů. V roce 2021 byl Marcin vybrán organizací Screen International jako jeden z Future Leaders 2021. Již řadu let spolupracuje s mnoha koprodukčními trhy, pracoval jako dramaturg, konzultant a lektor pro Cinemart na filmovém festivalu v Rotterdamu, Hubert Bals Fund, Torino Film Lab Script Lab, When East Meets West, EAVE a MIDPOINT. V letech 2020-2022 působil jako kreativní konzultant pro jednu z největších filmových investičních firem v oboru, Anton Corp v Londýně, kde byl zodpovědný za evropské koprodukce a jejich financování. Marcin také pravidelně spolupracuje s přední polskou produkční společností Madants. V průběhu let se podílel na řadě projektů jako konzultant pro financování a výkonný producent, který přivedl spolupracovníky a finančníky k projektům jako LAMB (A24), CORPUS CHRISTI (nominace na Oscara) a nedávno HOUSEKEEPING FOR BEGINNERS (Focus Features/Universal).

 

Anne Gensior

Mezinárodní konzultantka scénářů pro hrané a dokumentární filmy působící v Berlíně, lektorka a mentorka workshopů a konzultantka pro fondy a koprodukční trhy. Jako lektorka dlouhodobě spolupracuje s MIDPOINT Feature Launch, CineSud ScriptLab, v programu vývoje scénářů RACCONTI a s tureckým producentským workshopem YAPIMLAB. Pravidelně se objevuje na EAVE Workshops a vyučuje také scenáristiku na Kunstakademie Münster. Po absolvování studia dramaturgie na HMT v Lipsku v roce 2005 pracovala Anne i jako divadelní dramaturgyně, kurátorka festivalů a rozhlasových pořadů, než se přidala do teamu agentury pro vývoj scénářů Script House v Berlíně.