Student

Studentský program

Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK je věnován aktuálním filmovým přístupům. Ve studentském programu se tento rok soustředíme na mockumentární filmy. Tedy filmy, které se tváří jako dokumentární, ale při tom se jedná o filmy hrané. Na hranici mezi fikcí a realitou přinášíme nový pohled na zprofanované “fake news”.

 

Co se bude dít? 

Během 3 dnů - od čtvrtka 30.5. do soboty 1.6. se studenti zúčastní řady přednášek, diskusí, projekcí a workshopů.

 

Nástin programu

První den studenty přivítají orgranizátoři s projecí a diskusí o mockumentech. Bude následovat úvodní Masterclass na téma I dokument může být zajímavý… od režiséra Lukáše Kokeše, který v ní představí humor v dokumentárním filmu a různé přístupy k němu. A poté si každý student může vybrat svůj workshop: střihový na téma manipulace s realitou či například  workshop o tom jak diskutovat o dokumentárních filmech a mnoho dalších. Později odpoledne je možné volně navštěvovat festivalové projekce, hudební vystoupení a galerijní program. Program skončí v sobotu odpoledne a studenti se mohou zúčastnit slavnostního zakončení s rautem.

 

Proč to děláme?

Připadá nám důležité se věnovat filmu a nabízet netradiční program pro studenty. A chceme rozšířit povědomí o filmovém umění, fungování kinematografie a principů narace.

 

Kdo jsme?

Organizátorem akce je společnost nutprodukce, natočili jsme seriály Hořící keř a Pustina dohromady s 12 českými lvy. Nechceme se věnovat jen akademickým přednáškám, ale naopak propojovat filmaře, teoretiky, praktiky a další profese kolem.

Lidé - Tereza Dvořáková, učí film na Filozofické fakultě UK, předsedkyně Asociace filmové výchovy.

Filip Kršiak - ředitel festivalu, připravoval řadu studentských programů, kde se studenty společně připravovali kompletní výrobu krátkých filmů a nejvíc ho bavil projekt Letní krutón a Cinema Studies.

 

Co ještě chystáme?

Dokumentární hudbu. Vystoupení umělců, kteří připravili hudbu k dokumentárním filmům, a možnost diskuse s nimi. Speciální téma doprovodného programu, které nesmíme ještě prozradit. Řadu dalších Masterclass a další doprovodný program.

 

Co nabízíme?

Ubytování zdarma - spartánské, jednoduché, ale zadarmo. Možnost si taky připlatit za něco lepšího.

Akreditaci zdarma - pro vás a jednoho člověka dle tvého výběru.

Příspěvek na cestu - drobný příspěvek na pokrytí cesty.

Jídlo - No, ne zas tak moc jídla, ale obsáhne to několik voucherů, které získáte na náš speciální festivalový stánek. Hranolky s lanýžovou omáčkou? Ano!

Certifikát - pro ty formálnější ze studentů je možné získat i grafické potvrzení o absolvování programu.

 

V jakém jazyce? 

Převážná část proběhne v českém jazyce, část v němčině či angličtině. Každý bude mít možnost si zvolit svůj jazyk, který mu je pohodlný.

 

Kdo je pro nás student?

Středoškoláci nad 15 let, vysokoškoláci do 26 let, studenti bez omezení věku, prostě každý, kdo se cítí na studentský program. Program je přizpůsoben různým úrovním znalosti filmu.

 

Jsem učitel a rád bych vzal na program své studenty, je to možné?

Ano, jste náš profilový zájemce. Rádi přivítáme učitele se studenty a program vám přizpůsobíme.

 

Jsem student a je mi pod 18 let, můžu se zúčastnit?

Ano, pro vás budeme mít speciální část programu, jediné, co je z vaší strany potřeba, je potvrzení od zákonného zástupce.

 

Jsem student a je mi nad 18 let?

Skvělé! Kontakt najdete níže.

 

Je možné absolvovat jen část programu?

Za několik týdnů zveřejníme detailní program a po dohodě s koordinátorkou je možné zúčastnit se vybraných částí programu.

 

Kontakt a praktické

Zájemci se mohou hlásit do 21.4.2019 na barbora@elbedock.cz